Nosíme

 Nošení dětí umožňuje přirozené začlenění dítěte do běžného chodu rodiny (domácí práce, vaření, sociální vyžití). Při nošení je dítě v centru dění dospělých a ti jsou lépe schopni zvládat své běžné povinnosti. Snižuje se tak napětí v počátečním sžívání rodiny s novým členem. Dítě se tak učí kvalitním životním návykům, komunikaci, má dostatek přirozených vzorů a také je v porovnání s miminkem, které leží většinu času v postýlce nebo kočárku, vhodně stimulován neurosvalový aparát. Nošená miminka méně pláčí, jsou více ve stavu tiché bdělosti (v tomto stavu se nejvíce učí) a jejich naplněná potřeba bezpečí jim dovoluje se dříve osamostatňovat od rodičů.

 Zásady zdravého nošení

Vázání šátku je vhodné od narození i vertikálně za předpokladu pevného úvazu, fixace hlavičky a abdukčně- flekční polohy dolních končetin ( podsazená pánev, kyčle do široka, kolena výš jak kyčle, kulatá záda). Vertikální úvazy vhodné od narození – Kříž s kapsou uvnitř/venku, dvojitý kříž.

Kolébky nejsou vhodné v případě problémů s kyčlemi, při používání látkových plen a pokud je "blinkací miminko ". 

Zásady zdravého nošení rozhodně nesplňují klokanky a podobná nosítka vyjma ergonomických (Manduca, Ergo, Beco, atd). Také není vhodné nosit dítě čelem dopředu-toto nepsľňuje fyziologické požadavky a dítě má přemíru podnětů před se kterými nemůže nikam schovat. To samé platí o vození v kočárku.

Podívejte se zde na některé odborné pohledy na nošení dětí.

Kontakt

Kateřina Venzarová

info@kontaktnirodicovstvi.cz

Praha 10 - Kolovraty

+420 777 561 776

Vyhledávání

Doporučené odkazy

  

 

  

 

 

 

 

Osobní prodej šátků na nošení dětí Didymos.

Ukázkové šátky k vyzkoušení a vzroky všech šátků k vidění. Více info na tel nebo email.

Anketa

Nosíte nebo vozíte ?

Copyright © 2008, Kontaktnirodicovstvi.cz. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode